ATRAKCJE SZCZAWNICY

Miejscowość SZCZAWNICA - położona w pięknej górskiej dolinie, nad rzeką Grajcarek, prawobrzeżnego dopływu Dunajca, który oddziela Małe Pieniny od Beskidu Sądeckiego 430-560 in. n.p.m. Porastające górskie zbocza lasy, wyjątkowo duże nasłonecznienie, zaciszność i stosunkowo niska ilość opadów, a przede wszystkim czyste, wolne od alergenów powietrze, stwarzają wprost wymarzone warunki dla osób pragnących podreperować swoje zdrowie. Malowniczy górski krajobraz, bliskość unikatowego w skali europejskich zespołu przyrodniczo-krajobrazowego pienińskiego Parku Narodowego i Przełomu Dunajca sprawiają, ze Szczawnicę można z powodzeniem zaliczyć do najatrakcyjniejszych miejscowości w Polsce.

W sezonie zimowym oprócz niewątpliwych walorami klimatycznymi i wypoczynkowych Szczawnica dysponuje dobrymi warunkami do uprawiania sportów zimowych. Na stoku leżącej w południowej części miejscowości Palenicy znajduje się wyścig krzesełkowy na szczyt góry, skąd poprowadzono kilka tras narciarskich o różnym stopniu trudności o długości 1500 i 1000 m. długość wyciągu 785 m. Różnica poziomów 262 m.

Wyjątkowe właściwości mikroklimatu, oraz wody mineralnej występującej w 8-miu źródłach dają podstawę do zaliczenia Szczawnicy jako jedną obecnie w Polsce, a zarazem jednym z najwybitniejszych w Europie środkowej specjalizującym się w pulmonologii / choroby dróg oddechowych / ze szczególnym uwzględnieniem leczenia schorzeń na tle alergicznym. Atrakcyjność turystyczna Szczawnicy i jej okolic polega m. innymi malowniczo urozmaiconej rzeźbie terenu oraz bogatej szacie roślinnej. Stoki gór porośnięte są lasami bukowymi, modrzewiowymi i cisem. Uzdrowisko sąsiaduje z Pienińskim Parkiem Narodowym, jednym z najwspanialszych rezerwatów przyrody w Polsce.

Sanatorium Hutnik jest partnerem strategicznym Programu Czysty Biznes Fundacja Partnerstwo dla Środowiska.


Z.U.G. Szymgar - Północ
80-855 Gdańsk
ul. Wały Piastowskie 1 lok.1508

Oddział Sanatorium Uzdrowiskowe HUTNIK 34-460 Szczawnica, ul. Połoniny 13
Partner P.H.U. STAL-BET

Realizacja: VERAKOM
Rehabilitacja dzieci Warszawa higieniczny.pl masaż tajski warszawa aparat na zęby Kraków Skyclinic przeszczep włosów Artas sterydy w tabletkach http://www.novadoor.pl/naturalne kosmetyki pod oczy